Svetový deň vodiacich psov (posledná aprílová streda) a Svetový veterinárny deň

Od roku 2002 sa v spolupráci s Medzinárodnou federáciou cvičiteľov vodiacich psov posledná aprílová streda považuje za Svetový deň vodiacich psov. V tento deň oslavujeme užitočnosť a skvelú prácu nie len cvičiteľov ale taktiež samotných slepeckých psov po celom svete. Vďaka týmto úžasným zvieratám môžu nevidiaci alebo slabozrakí ľudia bezpečne a nezávisle pohybovať sa a cestovať. Slovensko patrí ku krajinám kde sa tento psík považuje ako kompenzačná pomôcka a nevidiaci ju dostávajú od zdravotnej poisťovne.

Tak trošku nám dnešné témy spolu súvisia. Druhou je veterinárna starostlivosť zvierat. Táto významná profesia sa pripomína od roku 2001 na podnet Svetovej veterinárnej asociácie. Zámerom tohto svetového dňa je zvýšiť povedomie o väzbách medzi zvieratami a zdravím ľudí. Ani si to neuvedomuje, ale množstvo ľudských chorôb má pôvod v živočíšnej ríši. Preto je veľmi dôležitá a nevyhnutná spolupráca medzi lekármi a veterinármi pri kontrole a prevencii či liečbe týchto ochorení.

Autor: Veronika Gubová

Komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.