Svetový deň (týždeň) laboratórnych zvierat a Deň skautov

Tento mesiac je toho celkom dosť :-) Na tento deň pripadli dve témy so svetovým charakterom. Celý tento týždeň a špeciálne tento deň je venovaný laboratórnym zvieratám. Svetový deň laboratórnych zvierat bol vyhlásený už v roku 1979 s cieľom informovať nie len verejnosť o alternatívnych vedeckých možnostiach pre výskum v oblasti kozmetiky, toxikológie, medicíny a zmierniť alebo zakázať tak testovanie výrobkov na zvieratách. Národná spoločnosť proti vivisekcii určila za tento deň, kedy sa narodil Lord Hugh Dowwding – maršál letectva a prezident tejto spoločnosti. Zákazníci a spotrebitelia výrobkov by si mali uvedomiť utrpenie a bolesť všetkých tých zvierat a pomôcť bojovať proti týmto hrozným činom.

Skauting – možno záľuba, možno životný štýl. Každopádne sú skauti ochrancovia, ktorí sú vždy pripravení vykonať dobrý skutok, pomôcť blízkemu, chorému či slabšiemu, chrániť prírodu a cenné ľudské výtvory. Všetci skauti by mali v tento deň obnoviť svoj skautský sľub – záväzok boja dobra proti zlu, pravdy proti lži a lásky proti nenávisti. Zakladateľom skautingu je Lord Baden-Powell, ktorý vybral pre skautov symbol – ľaliu.

Autor: Veronika Gubová

Komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.