Svetový deň tučniakov a Svetový deň boja proti malárii

Vodný nelietavý vták, ktorý žije prevažne na južnej pologuli. Áno, dnešný deň je venovaný tučniakom. Práve tento deň sa spája so začiatkom každoročnej severnej migrácie týchto rozkošných zvierat. Tento svetový deň je určený na informovanie verejnosti o týchto skvelých plavcoch a ich ochrane.

Svetový deň malárie alebo Africký deň malárie sa každoročne pripomína od roku 2001 a je podporovaný Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO). Malária patrí medzi najzávažnejšie infekčné ochorenia, ktorého prenášačom je komár a vyskytuje sa najmä v tropických a subtropických oblastiach. Ročne je infikovaných približne 500 miliónov ľudí, pričom cez milión ľudí tejto zákernej chorobe podľahne. Tento deň je príležitosťou, aby sa organizácie angažovali v boji proti tejto chorobe s cieľom zabezpečenia účinnej kontroly malárie po celom svete. (Zdroj: http://kalendar.azet.sk/medzinarodne/popis/2012-4-25/)

Autor: Veronika Gubová

Komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.