Svetový deň – pohybom k zdraviu, Svetový deň spravodlivého obchodu a Medzinárodný deň sťahovavých vtákov

Až tri témy pripadli na tento deň. Viac menej so sebou veľmi nesúvisia, tak teda pekne postupne. Pohyb. Všade okolo nás len každý omieľa aký je dôležitý a nevyhnutný. Asi na tom niečo bude ;) Svetový deň – pohybom ku zdraviu sa začal oslavovať v roku 2002 na podnet Svetovej zdravotníckej organizácii. Cieľom tohto dňa je poukázať na problémy pohodlného a sedavého spôsobu života a zvýšiť verejné povedomie o zdravom životnom štýle aj takouto formou.

Spravodlivý obchod – aj to je téma na svetový deň. Pod záštitou Medzinárodnej asociácie spravodlivého obchodu sa 10. máj už od roku 2002 snaží zvýšiť informovanosť verejnosti o význame spravodlivého obchodu. Cieľom tohto dňa je aj takto zlepšiť pracovné a životné podmienky pre obyvateľov nie len rozvojových krajín a viac tak zabezpečiť istotu pracovných miest.

Do tretice všetko dobré, tak poďme spolu do prírody. Z iniciatívy nadšencov v Smithsonian centre sťahovavých vtákov a Cornellovom ornitologickom laboratóriu v USA vznikol medzinárodný deň sťahovavých vtákov. Tento „uletený“ deň si od roku 1993 pripomíname na oslavu skvelých inštinktov a schopností vtákov prekonávať obrovské vzdialenosti. Cieľom je však taktiež zvýšiť povedomie o celosvetovo ohrozených sťahovavých vtákoch.

Autor: Veronika Gubová

Komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.