Svetový deň divadla pre deti a mládež a Medzinárodný deň šťastia

Na dnešný deň pripadli zase raz až dve témy. Prvou je divadlo a to špeciálne pre deti a mládež. Pod záštitou Medzinárodnej asociácie divadiel pre deti a mládež sa už od roku 2001 v tento deň pripomína dôležitosť divadiel už od útleho veku ľudí. Hlavným cieľom tohto dňa je podpora práv detí a mládeže na umelecké a kultúrne obohacovanie sa. V divadle sa mladý človek stretáva s rôznymi životnými situáciami, ktoré mu rozširujú obzor a môžu mu aj pomôcť v niektorých dôležitých rozhodnutiach v živote.

Druhá téma venovaná tomuto dňu je tak obyčajná, až je úžasná. :) Šťastie. Nikdy ho nie je dosť. Či už pred písomkou, aby dala učiteľka ľahšie otázky, alebo v zamestnaní, aby si práve dnes šéf nevšimol, že sa mi absolútne nič nechce, alebo aby mamina zabudla, že som písal písomku z matiky a nemusel jej povedať že zase raz to bolo za 3. Aj preto sa organizácia spojených národov v roku 2012 rozhodla venovať tomuto krásnemu javu celý deň. Aspoň v tento deň by sme si mali uvedomiť, že aj napriek tomu aké je šťastie krásne, by sme sa na neho nemali stále spoliehať.

Autor: Veronika Gubová

Komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.