Svetový deň červeného kríža a Svetový deň chôdze

Červený kríž asi každý z nás pozná. O tom že jeho činnosť je veľmi dôležitá už ani nehovorím. Pre deň venovaný tejto krásnej organizácii bol zvolený deň narodenia švajčiarskeho humanistu a filantropa Jeana Henryho Dunanta, ktorý je jedným z otcov myšlienky na založenie Červeného kríža. Tento deň sa stal oslavou všetkých zamestnancov a dobrovoľníkov, ktorý v tejto svetovej organizácii pôsobia. Ich úlohou, ba priam poslaním je poskytovať humanitárnu pomoc pri katastrofách, zachraňovať životy, poskytovať pomoc ohrozeným komunitám a mnoho mnoho iných. Táto celosvetová činnosť zmierňuje ľudské utrpenie z choroby, hladu, nešťastia či dokonca vojny.

8. máj sa už od roku 2003 považuje aj za Svetový deň chôdze. Tento deň vznikol na základe iniciatívy Medzinárodná federácia ľudového športu – IVV. Cieľ dnešnej témy je asi každému jasný – zvýšiť aktívny pohyb pri všetkých ľuďoch. Hovorí sa, že beh nie je pre každého a je potrebné sa naň poriadne pripraviť, rôzne druhy cvičení tiež môžu byť hrozbou, pokiaľ ich človek nerobí správne prípadne pod dohľadom odborníka. Ale chôdza? Tá je pre nás úplne prirodzená, tak prečo občas trochu nezrýchliť tempo, aby sme sa cítili o niečo zdravšie ;)

Autor: Veronika Gubová

Komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.