Svetový deň besnoty, Svetový deň za právo vedieť, Medzinárodný námorný deň (IMO) a Medzinárodný deň nepočujúcich

Dnes máme až 4 svetové dni, preto ku každému len tak v skratke. Svetový deň besnoty sa pripomína každoročne od roku 2007. Svetová aliancia pre besnotu sa snaží každoročne zjednotiť svet v boji proti besnote. Ich hlavným cieľom je, aby si ľudia uvedomili nevyhnutnosť ich pomoci. Tento deň je preto aj pre teba príležitosťou pripojiť sa k tomuto svetovému hnutiu a ukončiť tak utrpenie postihnutých zvierat. Tohtoročnou témou je „Spoločne proti besnote.“.

V roku 2002 Medzinárodná sieť organizácií a jednotlivcov Freedom of Information Advocates Network vyhlásila dnešný deň za Medzinárodný deň za právo vedieť. Ich hlavným cieľom je zvýšiť povedomie a obhajovať práva na slobodný a spravodlivý prístup k informáciám.

Medzinárodný námorný deň vznikol prostredníctvom Medzinárodnej námornej organizácie, za podpory OSN. V tento deň sa oslavuje dôležitý prínos medzinárodného námorného priemyslu do svetovej ekonomiky a to najmä v lodnej doprave. Dátum sa líši podľa roku a krajiny, ale vždy to je posledný septembrový týždeň.

Tento týždeň ale špeciálne aj tento deň je venovaný taktiež nepočujúcim. Medzinárodná federácia nepočujúcich podporuje tento deň s cieľom oboznámiť verejnosť s úspechmi ale aj problémami všetkých postihnutých týmto ochorením. Tento deň je určený na propagáciu ich potrieb a požiadaviek s dôrazom na zlepšenie práv, postavenia, prístupu a k informačným technológiám pre nepočujúcich.

Autor: Veronika Gubová

Komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.