Svetový deň Alzheimerovej choroby, Svetový deň vďačnosti a Medzinárodný deň mieru

Všetky tri dnešné témy sú tak na zamyslenie. Či už vážne ochorenie, vďačnosť, alebo mier všetko sú to témy, ktorým sa treba venovať a hovoriť o nich. Od roku 1994 sa pripomína svetový deň Alzheimerovej choroby za podpory World Health Organization a Alzheimer´s Disease International. Alzheimerova choroba je najčastejšou formou demencie, len na Slovensku ňou trpí 50-60 tisíc. Podľa vyhlásenia Svetovej zdravotníckej organizácie je toto ochorenie jedným z desiatich hlavných smrteľných ochorení ľudstva. Ani preto ju netreba brať na ľahkú váhu a zvýšiť o nej čo najviac povedomie.

ĎAKUJEM – také krásne slovo a niektorí z nás s ním majú taký veľký problém. Možno aj preto vznikol Svetový deň vďačnosť, ktorý bol zahájený v roku 1965 počas Dňa vďakyvzdania na Havaji. Tak neváhaj využiť tento deň, napríklad aj na prejavenie vďačnosti či uznania, na ktoré si sa doteraz neodhodlal.

Do tretice všetko dobré. V dnešný deň by sa vraj mali zastaviť všetky boje a nepokoje na Zemi. Mal by to byť deň prímeria a nenásilia. Aspoň tak si to predstavovalo Valné zhromaždenie OSN v roku 2001, keď ustanovilo tento deň za Medzinárodný deň mieru. Tak uvidíme, bodaj by to tak bolo a ľudia na celom svete by sa už nemuseli báť, či sa dožijú večera.

Autor: Veronika Gubová

Komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.