OSN deň verejnej služby, Svetový deň hádzanej a Medzinárodný deň detských dediniek SOS

A opäť tu mám tri témy na jeden deň. Nie sú síce všetky také na oslavu, ale nie sú ani negatívne. Tak postupne. OSN vyhlásila Deň verejnej služby v roku 2002 a pripomínať sa začal rok potom. Podnet pre vznik bola predovšetkým oslava hodnoty a významu verejnej služby. Taktiež podpora jej profesionality, nápaditosti, neuveriteľnému prínosu a motivácie k ďalšiemu rozvoju. Pri príležitosti tohto dňa udeľuje OSN každoročne ocenenie za verejnú služby, ktoré sa stalo najprestížnejším medzinárodným uznaním inovátorstva a kvality verejnej služby.

Medzinárodná federácia hádzanej sa už v roku 1994 rozhodla urobiť z dnešného dňa aj Svetový deň hádzanej. Tento deň je určený na oslavu a akúkoľvek podporu tejto tímovej loptovej hry.

Poslednou dnešnou témou sú detské dedinky SOS. Tento Medzinárodný deň vznikol s podporou nezávislej medzinárodnej rozvojovej organizácie SOS Kinderdorf International a pripomína sa už od roku 1987. Dnešný deň sa zvoli práve preto, že sa v roku 1919 v tento deň narodil zakladateľ dediniek SOS – Rakúšan Hermann Gmeiner. Hlavným cieľom je ochrana záujmov a práv detí a taktiež poskytovanie pomoci a terapie pre týrané deti. Táto organizácia už desiatky rokov poskytuje rôzne programy pre rodiny určené na pomoc pri riešení rôznych problémov.

Autor: Veronika Gubová

Komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.