Medzinárodný deň žien

Nápad oslavovať Medzinárodný deň žien vznikol na Medzinárodnej ženskej konferencii v roku 1910, ktorá sa konala v Kodani. Ako dátum tohto sviatku určili 8. marec na počesť veľkého štrajku 40 000 newyorkských krajčírok z textilných tovární, ktorý sa konal v roku 1908. Tieto ženy bojovali za zrušenie desaťhodinového pracovného času, proti nízkym mzdám a zlým pracovným podmienkam. Prvý sviatok MDŽ v ČSR sa konal až v roku 1921 a o rok neskôr nadobudol už masový charakter. Počas druhej svetovej vojny bol MDŽ zrušený, posledný sa konal v roku 1938. Po roku 1945 bol MDŽ znovu obnovený. (Zdroj: http://sk.wikipedia.org/wiki/Medzin%C3%A1rodn%C3%BD_de%C5%88_%C5%BEien)

Matky, sestry, manželky,svokry, priateľky, kamarátky – jedným slovom ženy. Sú presným opakom muža napriek tomu ho dotvárajú a skoro vždy život robia jednoduchším a lepším. Preto právom majú svoj deň, kedy si pripomíname čo všetko pre nás znamenajú a dokazujeme im ako si ich vážime.

Autor: Guest Authors

Komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.