Medzinárodný deň proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodný deň OSN na podporu obetí týrania

Na dnešný deň pripadli opäť až dve témy. Prvou je zneužívanie drog a nezákonné obchodovanie. V roku 1987 priali členské štáty OSN cieľ vytvoriť medzinárodné spoločenstvo bez drogových závislostí. Preto sa neskôr tento deň vyhlásil za Medzinárodný deň proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu. Úrad pre drogy a kriminalitu Organizácie spojených národov zvolí každý rok tému tohto medzinárodného dňa a iniciuje každoročnú kampaň na zvyšovanie povedomia o svetovom probléme drog. (Viac na http://www.unodc.org/).

Druhou dnešnou témou je podpora obetí týrania. U v roku 1997 bol tento deň vyhlásený Organizáciou spojených národov za Medzinárodný deň OSN za podporu obetí týrania. Úlohou tohto dňa je poukázať na solidaritu všetkým, ktorých telo alebo myseľ boli obeťou mučenia či týrania. Aj takéto neľahké témy je potrebné dávať do pozornosti. Je pravda, že nie sú veľmi vhodné na oslavu. No myslím si, že predsa len sa niečo nájde, síce pomaly ale isto sa darí bojovať a znižovať túto krutosť páchanú nie len na ľudských obetiach.

Autor: Veronika Gubová

Komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.