Medzinárodný deň proti chovu delfínov v zajatí a Medzinárodný deň kooperatívov

Život v nádrži namiesto oceánu pre pobavenie dvojnožcov. Tak žijú stovky nádherných zvierat – delfínov. Pre naše pobavenie skákaním cez obruče alebo nosením loptičky, oni prichádzajú o slobodu. Práve tento deň, ktorým sa od roku 1993 pripomínajú často kruté podmienky malých nádrží a väzneného života. Samozrejme, nie len delfíny žijú v podmienkach na kilometre vzdialené od pre nich prirodzených, aj iné zvieratá a dokonca aj ľudia majú podobné problémy. No tento deň je venovaný krásnym morským zvieratám. Veď aj v Stopárovom sprievodcovi galaxiou sú delfíny považované za druhé najinteligentnejšie stvorenia na našej planéte (a nie, človek nie je prvý :) ).

so-long

V roku 1995 bola prvá júlová sobota vyhásená Organizáciou Spojených národov za Medzinárodný deň kooperatívov (International Day of Cooperatives – IDC). Cieľom tohto dňa bolo upevniť a rozšíriť partnerstvo na medzinárodnej úrovni. Stránka mentoring.sk píše, že spolupráca vždy prinášala lepšie výsledky ako samostatná činnosť jednotlivcov. Spolupráca v tíme má nezastupiteľnú úlohu aj pre jednotlivcov samotných. Prináša im omnoho väčšie uspokojenie z práce, sú výkonnejší a produktívnejší.

Autor: Miroslav Karahuta

Prezident MP2.

Komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.