Medzinárodný deň odporcov vojenskej služby, Svetový deň atletiky a Svetový deň rodiny

Medzinárodný deň odporcov vojenskej služby bol vyhlásený už v roku 1985 na medzinárodnom stretnutí odporcov vojny. Ich cieľom je bojovať proti útlaku a uznanie hodnôt každého človeka a podpora nenásilných akcií proti vzniku vojny. Náplňou ich práce je tiež združiť všetkých ľudí sveta, ktorí sú odporcami vojenskej služby.

Druhá téma v poradí je trošku športovejšia dokonca jedna disciplína z olympijských hier. Svetový deň atletiky má tradíciu od roku 1996 a vznikol pod záštitou Medzinárodnej asociácie atletických federácií. Jeho cieľom je všeobecná podpora zdravia a aktívneho života ale hlavne tiež samotnej atletiky po celom svete.

To najlepšie na záver, alebo do tretice všetko dobré. Čo viac môže byť ako rodina. V nej by mal človek nájsť základ, ktorý ho dokáže nakopnúť do celého života. Svetový deň rodiny bol vyhlásený OSN v roku 1993. Dôležitosť rodiny je asi každému jasný. No pre veľký význam tejto základnej stavebnej bunky spoločnosti, sa Organizácia spojených národov rozhodla, dať aj takto priestor na zamyslenie sa národným inštitúciám zaoberajúcim sa rodinou politikou v danej krajine.

Autor: Veronika Gubová

Komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.