Medzinárodný deň klinických experimentov, Medzinárodný deň stepu, Svetový deň masmédií a Medzinárodný deň mlieka

Na dnes pripadli až 4 témy. Kde skôr začať. Idem teda postupne. Medzinárodný deň klinických experimentov vznikol v roku 2005 vo Veľkej Británii. V tento istý deň, ale v roku 1747 začal britský lekár James Lind historicky prvý klinický test na liečbu skorbutu. Cieľom tohto dňa je pozdvihnutie výskumov, zlepšenie klinickej praxe ale taktiež aj podporenie zdravotnej starostlivosti.

Tanec, ale nie hocijaký. Dnes je Medzinárodný deň stepu. Tento deň si „vymyslela“ Medzinárodná stepárska asociácia pri príležitosti narodenia amerického černošského tanečníka Billa „Bojanglesa“ Robinsona (1878).

Nejako sa do dnešného dňa priplietli aj masové médiá. Svetový deň masmédií a spoločenských komunikačných prostriedkov sa pripomína už od roku 1966. Zmyslom tohto dňa je pocta ľuďom, ktorí pracujú v redakciách novín a časopisov, ale aj ľuďom podieľajúcich sa na divadelnej, filmovej, televíznej a rozhlasovej tvorbe. Oni sú tí, ktorí vo veľkej miere ovplyvňujú správanie a myslenie celej spoločnosti.

Snímka

A ešte jedna bodka na záver. Niektorí ho milujú, niektorí nenávidia. Niektorí si bez neho nevedia predstaviť ráno a iní ho zase nemôžu ani cítiť. Jednoznačné však je, že je zdravé. Medzinárodný deň mlieka sa pod záštitou Medzinárodnej mliekarskej federácie oslavuje už od roku 1957. Ich cieľom bolo aj takouto formou spropagovať a vyzdvihnúť biologicky významný obsah a mimoriadne nutričné vlastnosti tohto skvelého produktu. Ale hlavne inšpirovať a viesť ľudí k tomu, aby aj mlieko zaradili do svojho každodenného jedálnička.

Autor: Veronika Gubová

Komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.