Medzinárodný deň bozkávania

Ten nádherný sladký pocit bozku. Krásny moment tajomna pred prvým spojením pier. Niekedy je nezabudnuteľný úplne prvý bozk z lásky, niekedy až ten prvý bozk s človekom, s ktorým chcete stráviť život. Pusa alebo bozk môžu byť priateľské, rodinné, zamilované, vášnivé, sladké, zvodné, príjemné, zábavné, rýchlé aj pomalé, suché ale aj uslintané :) Ale hlavne – obľúbené. A aj pre to od roku 2003 oslavujeme Medzinárodný deň bozkávania.

kiss-lips

Bozkávaním sa uvoľňujú hormóny šťastia – serotonín, endorfín a dopamín. Zvyšuje sa hladina testosterónu a oxytocínu. Ľudia, ktorí sa pravidelne bozkávajú sa nielen výborne cítia ale aj vyzerajú. Pri jednom bozku sa totiž do pohybu dostáva až 40 tvárových svalov, čím si prirodzene vyhladzujete vrásky. Bozky dokážu zdolať vysoký krvný tlak, utíšiť bolesť, znížiť stres a zrýchliť metabolizmus. Bozk rozbúcha srdce, čím sa posilní krvný obeh aj okysličenie tela.

Čo o bozkávaní možno nevieš:

  • Historicky najdlhší bozk sveta trval takmer dva dni a zapísal sa i do Guinnessovej knihy rekordov. Postaral sa oň pár z Bangkoku, ktorý sa v rámci osláv dňa
    sv. Valentína bozkával na pláži v južnom Thajsku presne 46 hodín, 24 minút a 9 sekúnd.
  • Počas bozkávania telo spáli 500 kalórií.
  • Bozkávanie v Japonsku a v Číne je povolené len zamilovaným a odohráva sa výlučne v ich spálni. Aj v Islame sú bozky na ulici tvrdo trestané. V Indii je to však úplne inak. Len v Kamasútre sa nachádza 30 rôznych techník bozkávania.
  • Ale pozor, ak dáš svojmu partnerovi/partnerke pusu za volantom, hoci stojac na križovatke, hrozí vám pokuta až 60 €.

Príjemné a úprimné bozkávanie prajeme :)

A ako to vyzerá, ak sa pobozkajú prvý krát ľudia, ktorí sa vôbec nepoznajú? Pozri video:

Autor: Miroslav Karahuta

Prezident MP2.

Komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.