Medzinárodný deň bez diét a Svetový deň astmy

Medzinárodný deň bez diét je dňom, ktorý sa oslavuje od roku 1992 a vznikol na podnet feministky Mary EvansYoung vo Veľkej Británii. Tento deň je oslavou zdravého ľudského tela v celej svojej kráse bez potreby zmeňovania. Súčasná doba je plná všetkých možných druhov diét. Veľa zo súčasného portfólia diét je veľmi radikálnych alebo založených na odstránení jedla z jedálneho lístka. Je dôležité, ak už sa rozhodneme držať diétu, aby sme sa poradili s odborníkom, ktorý nám odporučí diétu vhodnú pre naše telo. Napriek tomu, držať diétu by mali len ľudia, čo to naozaj potrebujú a nie len preto, že tento rok je IN veľkosť XS. Medzinárodným symbolom tohto dňa je modrá stužka.

V tento deň sa oslavuje aj Svetový deň astmy. V dnešnej dobe je veľmi veľa alergií, ktoré v mnohých prípadoch prerastú v astmu. Je to chronické ochorenie dýchacích ciest, ktoré spôsobuje sťaženie dýchania. V súčasnosti je možné absolvovať veľa druhov liečenia, ale žiadne astmu neodstráni, môže len zmierniť jej následky.

Autor: Guest Authors

Komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.