Európsky deň solidarity a spolupráce medzi generáciami a Medzinárodný deň tanca

Európsky deň solidarity a spolupráce medzi generáciami sa pripomína od 29. 4. 2009. Posolstvom tohto dňa je podporovať medzigeneračnú solidaritu, rozvíjať porozumenie medzi mladými a staršími ľuďmi prostredníctvom vzájomných stretnutí a výmeny skúsenosti a zručností. Preto navštívte svojich starých rodičov a ukážte im, ako sa používa mobil, oni Vám na oplátku ukážu ako sa štrikuje, poprípade Vám porozprávajú príbeh z ich detstva. Čo môže byť tiež veľmi zaujímavé.

Tento deň je významný aj pre umelcov, konkrétne tanečníkov. 29. 4. sa oslavuje Medzinárodný deň tanca. Pripomíname si ho už od roku 1982. Zvolený dátum bol vybraný na základe roku 1727, kedy sa narodil francúzsky tanečník, choreograf a tvorca baletu Jean Georges Noverre, ktorého nazývali aj Shakespearom tanca. Posolstvom tohto dňa je oslava tanca, zjednotenie jeho všetkých foriem, zvýraznenie jeho schopnosti spájať ľudí rôznych národností a kultúr, odstrániť tak politické, kultúrne a etnické bariéry a sprostredkovať bohatstvo rôznych tanečných foriem a tradícií. Tak, čo keby sme v tento deň len tak si doma zatancovali sami, s priateľmi, proste len tak pre radosť. Alebo môžete navštíviť aj tanečné súťaž, ktoré sa v tento deň konajú, či už ako divák alebo účastník. Nezabudnime, že tanec je o pocitoch, to je to hlavné.

Autor: Guest Authors

Komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.