Európsky deň jazykov a Deň srdca

Rada Európy a Európska komisia sa v roku 2001 rozhodli zorganizovať prvý krát v tento deň Európsky deň jazykov. Deň je oslavou jazykovej rôznorodosti všetkých členských krajín, ktoré sú výraznou súčasťou kultúrneho dedičstva a tradícií. Ich cieľom bolo taktiež podporiť všetkých ľudí k učeniu sa nových jazykov. Tak čo, koľko jazykov sa učíš ty? Nie nadarmo sa hovorí „Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom.“. Vďaka nim si dnes každý jeden zvyšujeme šancu nie len pri získaní kvalitného štúdia, ale aj pri získaní lepšie platenej práce a tým aj skvalitnení svojho života.

Vaše srdce je vo Vašich rukách – heslo tohtoročného dňa srdca. Pripomíname si ho od roku 2000 na podnet WTO, Svetovej federácie pre zdravé srdce a UNESCA. Ich hlavným cieľom bolo rozšíriť myšlienku o rôznych ochoreniach ale aj škodlivých vplyvoch ako napríklad fajčenie, obezita a cholesterol, nedostatok fyzickej aktivity, nezdravý spôsob stravovania, či vysoký krvný tlak.

Autor: Veronika Gubová

Komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.