Deň zaľúbených

Dnešok predstavuje deň, v ktorom si dvaja ľudia užívajú vzájomnú prítomnosť. Samozrejme, lásku nestačí ukazovať len v tento deň. Láska predstavuje tú najkrajšiu a najdôležitejšiu vec v dnešnom svete. Je krásnym , ak je vo vašom živote niekto, kto s vami zdieľa aj tie najodvážnejšie plány a nezištne vás v nich podporuje. Takisto vás partner /partnerka vidí lepších než v skutočnosti ste. Preto si zaslúži svoj deň. Možno veľa z vás nevie, ale tento sviatok je pravdepodobne odvodený od sviatku Luppercalia, ktorý bol oslavovaný v starovekom Ríme. V predvečer tohto dňa boli do „ urny lásky“ vložené lístočky s menami mladých dievčat. Každý mladý muž potom ťahal lístoček a dievča, ktorého meno si vytiahol, sa mala stať jeho „miláčikom“ v nasledujúcom roku.

SnímkaII

Legenda taktiež hovorí, že tento deň začal byť známy ako Deň svätého Valentína až vďaka kňazovi Valentínovi. Claudius II., vládca Ríma, zakazoval svojim vojakom, aby sa ženili alebo len zasnúbili. Bál sa, že by chceli zostať doma pri svojich rodinách a nešli do boja. Valentín vzdoroval vládcovi a tajne oddával mladé páry. Bol zatknutý a neskôr popravený 14. februára. Sviatok Luprecalia splynul s oslavami mučeníctva Svätého Valentína a vznikol romantický sviatok, ktorý je v súčasnosti slávený 14. februára. (http://cs.wikipedia.org/wiki/Den_svat%C3%A9ho_Valent%C3%BDna) Takže nech už slávime tento deň z dôvodu prebiehajúcej lásky alebo len myšlienky na dar v podobe lásky, určite by sme ho mali stráviť s človekom na ktorom nám záleží.

Autor: Guest Authors

Komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.