Deň učiteľov

Niektorých máme radi, niektorých neznášame, na iných spomíname a s odstupom času meníme na nich názor. Hovorí sa, že učiteľ je tretím rodičom, ktorý pomáha formovať osobnosť človeka. Niektorí z nich to berú naozaj ako poslanie a zasvätia tomu celý svoj život. 28. marec sa u nás pokladá za sviatok všetkých pedagogických pracovníkov. Je spätý s menom učiteľa národov – Jana Amosa Komenského. Tento pedagóg sa svojou učiteľskou činnosťou zaradil medzi významné osobnosti v dejinách. Bol jedným z prvých bojovníkov za poskytnutie vzdelania ľuďom bez rozdielu rasy a sociálneho postavenia. (Zdroj: http://referaty-seminarky.sk/den-ucitezov/)

Preto by bolo viac než potrebné sa v tento deň pozastaviť a uvedomiť si postavenie učiteľa a jeho vlastnú pridanú hodnotu, ktorú vkladá do svojej práce a odovzdáva iným ľudským bytostiam, a že jeho práca nezačína a nekončí zvonením.

Autor: Guest Authors

Komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.