Deň pozitívneho myslenia, Medzinárodný deň čokolády, Svetový deň prvej pomoci, Medzinárodný deň programátorov (256. deň v roku)
Maximálne pozitívny deň. Štyri pozitívne témy na čele s Dňom pozitívneho myslenia. Pár výskumov dokázalo, že optimisti majú zdravší životný štýl. Menej fajčia, sú fyzicky aktívnejší, jedia viac ovocia, zeleniny a celozrnného pečiva a pijú menej alkoholu. Tak prečo si nespríjemniť živom jednoduchými pozitívnymi myšlienkami typu „Dnes je skvelý deň,…“
Určite mi dá každý za pravdu, že keď už aj narazíme na nejakú tú negatívnu správu alebo skutok, čokoláda vždy zaberie. Súvisí to s tým, že táto najznámejšia sladkosť na svete je okamžitým zdrojom energie nie len pre telo, ale aj dušu. Pomáha odstraňovať napätie a stres a súčasne vyvoláva človeku príjemný pocit a pokoj.
Do tretice všetko dobré. Prvá pomoc je veľmi nevyhnutná v našich životoch. Každý človek by ju mal ovládať, pretože nikdy nevieme kedy ju v našej blízkosti bude niekto bezodkladne potrebovať. Aj preto sa Medzinárodná federácia spoločnosti Červeného kríža a Červeného polmesiaca rozhodli vytvoriť tento deň, ktorý sa pod týmto názvom pripomína už od roku 2003. Cieľom je minimálne zvýšiť povedomie verejnosti o veľkom význame tejto činnosti v každodennom živote.
Aby sme nezabudli aj jedno povolanie má dnes svoj deň. Sú to programátori. Bez nich by to asi tiež v dnešnej dobe veľmi nefungovalo. Pre niekoho nepredstaviteľne ťažká vec, pre niekoho jednoduchá brnkačka ktorú musí zvládnuť aj malé decko. Každé povolanie v sebe zahŕňa isté záhady a nevyhnutné skúsenosti. Preto si myslím, že netreba ani túto prácu podceňovať. Tento deň vznikol na základe podnetu dvoch webdizajnérov z ruskej spoločnosti Parallel Technologies, vďaka ktorým sa postupne od roku 2003 dostal do celého sveta.