Deň paniky

Panika, stres, zhon. Kto z nás to nezažil? Niekedy pre hlúposti, niekedy pre vážne veci. Pocit keď je všetko nezmyselné, nikto a nič nepomáha, žiadne riešenie nie je dosť dobré. Trasú sa ruky, pot, chaos, strach… Málokto to ma rád a predsa si za to väčšinou môžeme sami. Tento deň – Deň paniky, nie je určený na panikárenie :) Ale práve na presný opak a urobenie si srandy z paniky.

Winston Churchill raz povedal: “Pravda je nezvratná. V panike ju môžeme odmietnuť, v nevedomosti sa jej vysmiať, v zlomyseľnosti ju prekrútiť, ale ona zostáva.

Na panike je najhoršie to, že väčšinou je nezmyselná. Ľudia často panikária aj pre veci, pre ktoré panikáriť netreba. Takže ak vás najbližšie prepadne panika lebo ste zabudli napísať prácu alebo domácu do školy, odovzdať report šéfovi, zabudli ísť po dieťa do škôlky alebo ste zabudli obed v rúre – neprepadávajte panike – nepomôže to. Úlohu napíšete rýchlejšie bez panikárenia (adrenalín nie je panika, pozor na to :), dieťa sa v škôlke má s čím hrať – tak radšej s kľudom prísť neskôr ako vôbec. A jedlo? Však v Prešove máme dosť pizzérií :)

Neprepadnúť panike je dôležité, vie to aj kniha Stopárov sprievodca galaxiou:

Stopárov sprievodca galaxiou je veľmi pozoruhodná kniha, jedna z najpozoruhodnejších, ale rozhodne najúspešnejšia kniha akú kedy vydalo Mamutie Nakladateľstvo v Malom Medveďovi. Je úspešnejšia ako Nebeský radca gazdiniek, predávanejšia ako 53 zábaviek pri nulovej gravitácii a diskutovanejšia ako trilógia filozofických trhákov Oolona Colluphida: Kde urobil Pán Boh chybu, Výber najväčších Božích omylov a Čo je ten Pán Boh zač. Nahradila Galaktickú Encyklopédiu ako zdroj všetkého poznania len preto, lebo je o niečo lacnejšia ale hlavne preto, že má na obálke veľký vľúdny nápis ,,NEPREPADÁVAJTE PANIKE“.

Don_t_panic

Autor: Miroslav Karahuta

Prezident MP2.

Komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.