Deň najlepších priateľov, Medzinárodný deň oceánov a Svetový deň nádoru na mozgu (World Brain Tumour Day)

Začnem tou najpríjemnejšou témou. Priatelia, tých skutočných nikdy nie je dosť a tých najlepších už ani nehovorím. Deň najlepších priateľov vznikol v roku 2001 na základe jedného stretnutia štyridsiatich mladých ľudí v Richmonde, ktorí chceli osláviť svoje priateľstvo.

Už v roku 1992 na Konferencii OSN o životnom prostredí bol vyhlásený dnešný deň aj za Medzinárodný deň oceánov. Pripomenutí o tom, aká je naša príroda pre nás dôležitá nikdy nie je dosť. Aj preto by sme si dnes mohli uvedomiť nevyhnutnosť oceánov na našej modrej planéte.

Svetový deň nádoru na mozgu bol zahájený Nemeckou asociáciou nádoru na mozgu v roku 2000 s cieľom šíriť povedomie o tejto smrtiacej chorobe. Nevyhnutnosť a dôležitosť nášho mozgu je obrovská. Od samostatných pohybov, cez zmysly, pamäť či emócie. Úplne všetko je od neho závislé. Ochorenie ako nádor ne veľmi nebezpečné na akomkoľvek orgáne či časti tela, nie to ešte na mozgu.

Autor: Veronika Gubová

Komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.