Deň kvetov, Svetový deň hudby a Medzinárodný deň skejtovania

Neviem či sa to už niekedy stalo, že by bol až takto trojnásobne pozitívny deň :-) Všetci skejteri. milovníci kvetov a hudby oslavujme. Dnes je náš deň. Začnem od toho najnežnejšieho. Deň kvetov je určený pre všetkých milovníkov kvetov, zelene či záhradkárov. Pri tejto príležitosti sa koná množstvo podujatí plných pestrofarebných kvetín z celého sveta. Prostredníctvom tohto dňa sa konajú aj rôzne verejné zbierky určené na pomoc chorým, alebo ľuďom odkázaným na pomoc druhých.

Druhou dnešnou témou je hudba. Tento svetový deň bol iniciovaný už v roku 1981 vo Francúzsku Jackom Langom, ktorý bol vtedy ministrom kultúry. Okrem samotnej oslavy hudby slúži aj na propagáciu hudobného umenia a podporu živej hudby, ktorá zvýrazňuje rôznorodosť hudobných štýlov, ktorých v dnešnej dobe existuje obrovské množstvo.

Ešte si poďme trošku do tej hudby aj zaskejtovať. Na podnet Medzinárodnej asociácie skateboardingu sa od roku 2004 oslavuje aj Medzinárodný deň skejtovania. Tento druh športu je umenie jazdenia a akrobacie na skejtborde. Skejtbordisti majú nie len v tento deň možnosť predviesť svoje triky na množstve podujatí, ktoré sa konajú pri tejto príležitosti po celom svete.

Autor: Veronika Gubová

Komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.