Deň Európy a Európsky deň opery

9. mája 1950 francúzsky minister zahraničných vecí RobertSchuman predniesol medzinárodnej tlači deklaráciu vyzývajúcu Francúzsko, Nemecko a ďalšie krajiny Európy, aby spojili svoju výrobu uhlia a ocele, ktoré sú považované za základ celej vojenskej moci. Tento akt je chápaný ako prvý konkrétny základ Európske federácie. Z tohto dôvodu sa počas milánskeho samitu členských krajín EÚ v roku 1985 rozhodlo, že tento deň bude „Dňom Európy“. Krajiny Európy často v tento deň organizujú rôzne oslavy hudobného, ale aj kultúrneho charakteru, aby oslávili tento významný deň. (Zdroj: http://www.aktuality.sk/clanok/206043/9-maj-den-europy/)

Európsky deň opery je ďalším významným podujatím v tento deň, ktorý bol iniciovaný organizáciou pre profesionálne operné spoločnosti a operné festivaly v Európe Opera Europa so sídlom v Bruseli. V tento deň operné domy majú voľný vstup na predstavenia alebo organizujú workshopy pre záujemcov. Preto treba nájsť ten najbližší a vychutnať nezabudnuteľný zážitok.

Autor: Guest Authors

Komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.