7. január

Tak toto by ťa asi ani nenapadlo. Medzinárodný deň programátorov. Počas tohto špeciálneho dňa sa slávi úspech a výmysly počítačových programátorov. My „obyčajní“ ľudia im vďačíme za obrovské množstvo výdobytkov dnešnej doby, ktoré nám každodenne uľahčujú život. Od DVD či MP3 cez surfovanie po webe až po mobilné zariadenia…a nie len to, množstvo iných vecí berieme už ako samozrejmosť, no nemali by sme zabúdať že za tým všetkým niekto stojí.

programatori

Všetko má samozrejme aj svoje plusy aj mínusy. Vďaka týmto šikovným ľuďom sa nám ľahšie píšu projekty či seminárky, získavajú informácie alebo komunikuje s ostatnými. Na druhej strane sú tu však aj hodiny „zabité“ na počítači. Množstvo a to určite nie len mladých ľudí trávi svoj voľný čas na internete chatovaním, hraním sa hier či bezvýznamným surfovaním po sieti a popri tom sa zabúda na klasickú komunikáciu a trávenie času s reálnymi ľuďmi.

Autor: Veronika Gubová

Komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.