27. január

Tento deň je z pohľadu špeciálnych dní rozdelený až na tri témy. Prvou z nich je holokaust. Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu vyhlásilo Valné zhromaždenie OSN v roku 2005 na počesť oslobodenia najväčšieho nacistického vyhladzovacieho tábora v Osvienčime. Celý svet si aj takto pripomína utrpenie šiestich miliónov židov, ktorí boli obeťami tohto nešťastia počas druhej svetovej vojny. Aspoň v tento deň by sme si mohli pripomenúť a ponaučiť sa z tejto tragédie, ktorá sa nesmie už nikdy viac zopakovať.

Druhá téma, ktorá pripadla na dnešný deň je choroba, ktorá je symbolom chudoby, nerovnosti a vylúčenia zo spoločnosti. Svetový deň malomocenstva sa pripomína od roku 1953 na základe iniciatívy veľkého apoštola malomocných Raoula Follereaua. Touto chorobou je aj dnes vo svete nakazených viac ako 220 000 ľudí aj napriek tomu, že táto infekcia sa dá úspešne liečiť, pokiaľ sa včas diagnostikuje a zaháji liečba. Je dôležité aby sme si aj my zdraví uvedomili, že nie každý človek môže za svoj osud a samozrejme nikoho nesúdili urýchlene :-).

Dnes to ale nebude len o samých smutných a hlbokých myšlienkach. Len si dočítaj tento článok a šup – vypni internet. Dnes je totiž medzinárodný deň bez internetu. Tak neváhaj a bež vonku s kamošmi, alebo stráv pekný čas s rodinou. Isto to pôjde aj bez netu :-).

Autor: Veronika Gubová

Komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.