26. január

Zase raz jeden z tých netradičnejších špeciálnych dní. Medzinárodný deň colníctva bol vyhlásený v roku 1983 na počesť výročia prvého zasadnutia Rady pre colnú spoluprácu. Každý rok sa slávi práca mužov i žien v colnej správe na celom svete s podporou Svetovej colnej organizácie (World Customs Organization, WCO) so sídlom v Bruseli.

Dnešný deň sa Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) rozhodla taktiež venovať vážnemu ochoreniu. Svetový deň lepry sa pripomína už od roku 1953. V tento neobyčajný deň máme príležitosť uvedomiť si neustálu prítomnosť tejto chronickej a infekčnej choroby. Na celom svete ňou trpia už takmer 3 milióny ľudí, pričom každoročne sa nakazí asi ďalších pol milióna. Avšak pokiaľ sa toto ochorenie diagnostikuje včas a začne sa hneď aj liečiť, je možné ho vyliečiť. Aj preto by sme nikdy nemali zanedbávať svoje zdravie, ktoré máme na celý život len jedno :-).

Autor: Veronika Gubová

Komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.