MP² mal zastúpenie na projekte „Študenti v pohybe“

Stredoškolská študentská únia Slovenska (Šuska) realizovala v dňoch 3. – 5. októbra 2008 v Kľačne v Trenčianskom kraji projekt pod názvom „Študenti v pohybe“. Projektu sa zúčastnili zástupcovia žiackych školských rád (ŽŠR) a mestských mládežníckych parlamentov (MP) z rôznych regiónov Slovenska.

Zástupcovia ŽŠR z Prešova, Sniny, Lučenca, Rimavskej Soboty, Prievidze, Levíc a Bratislavy prezentovali svoje školy a činnosť ŽŠR na školách. Zástupcovia MP z Prešova a Sniny prezentovali činnosť MP vo svojich mestách. Za MP² sa tohto projektu zúčastnil Štefan Mikluš, člen ŽŠR na Gymnáziu J. A. Raymana v Prešove.

Každý deň sa delil na tri časti: oficiálno – oficiálna (O-O), oficiálno – neoficiálna (O-N) a neoficiálno – neoficiálna (N-N). V O-O časti sa konali prezentácie o ŽŠR a o MP, nácvik písania projektov a zdokonaľovanie v komunikácii medzi jednotlivcami a medzi jednotlivcom a inštitúciami. V O-N časti sa konali voľnočasové aktivity zamerané na precvičovanie vnímania a aj na spríjemnenie večerov. V N-N časti nasledovala voľná zábava určená na vytváranie nových kontaktov a nadväzovanie novej spolupráce medzi jednotlivými ŽŠR a MP.

Účastníci odišli zo stretnutia s novými skúsenosťami, hlavne v komunikácii s inštitúciami a s písaním projektov.

Autor: Štefan Mikluš

Komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.