Živé knihy v Prešove

Marec – mesiac knihy. Už dlhé roky si tento významný mesiac pripomíname rôznymi aktivitami. Veď predsa, povráva sa, kniha je najlepším priateľom človeka. Koľkí z vás aktívne čítajú?

A koľkých z vás to skutočne napĺňa? Pravdou je, že nie každý obľubuje sedenie v kresle a listovanie stránok nejakej peknej publikácie. Avšak stále tu máme Mládežnícky parlament Prešova, ktorý opäť vyšiel so zaujímavou myšlienkou. Projekt zvaný “Živé knižnice” už nie je žiadnou novinkou. Jedná sa o niekoľký ročník, no v niečom bol predsa výnimočný. 21. marca sa v útulnej prešovskej kaviarni zišla rôznorodá skupina nadšených čitateľov. Nejde však len o také hocijaké čítanie, ale o živé čítanie! Tentokrát sme si ako tému zvolilli otázku: “Ako sa presadiť v dnešnom svete umenia?” a ako živé knihy sme si pozvali úspešné prešovské osobnosti, ktoré sa venujú umeniu. Boli nimi Peter Kocák, Kamil Jurašek a Janette Langová. Nezanedbali sme ani povedomie ostatných, a preto sa naša hovorkyňa, Eva Cangárová, vydala do rádia Prešov na živú diskusiu práve na túto tému. Pre udržanie pestrosti si prizvala aj jednu zo Živých kníh, Kamila Jurašeka. Bolo nám veľkým potešením kultúrne a umelecky obohatiť veľký počet ľudí a tešíme sa na ďalšie Živé knižnice :)

Autor: Eva Cangárová

    Komentáre

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.