Živá kniznica: Čo robiť po strednej škole?

Dňa 7.3. 2012 sa v magickej čajovni ABARAT – fantastická čajovňa  na Škultétyho ulici v Prešove konalo podujatie pod názvom Živá knižnica. Témou knižnice bolo „Čo po strednej škole ?“.

So svojimi príbehmi sa predstavilo päť živých kníh : Janka Nábožná, ktorá ako dobrovoľníčka strávila rok v Belgicku v rámci EDS (Európska dobrovoľnícka služba); Martina Poľaková, ktorá si vybrala možnosť absolventskej praxe a popri tom je animátorkou birmovancov; Mária Machalová, ktorá je momentálne na dôchodku, ale celý život pracovala v ČSAD ; Peter Lejko, herec, ktorého môžeme vidieť na doskách divadla Jonáša Záborského v Prešove na predstaveniach ako Quo Vadis, Mária Antoinetta, Čajka a mnoho ďalších; Ján Onofrej, ktorý je študentom 3. ročníka na Prešovskej univerzite a študuje archívnictvo. Návštevníci mali možnosť vypočuť si životné príbehy a rozhodnutia týchto kníh, a zároveň sa nechať inšpirovať na svojej ceste. Celý mládežnícky parlament a účastníci tejto knižnice sa tešia na ďalšie pokračovanie, kde ste všetci srdečne vítaní a v predstihu budete informovaní. :-)

Autor: Karina Smalcová

    Komentáre

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.