Za jedno lano

Keďže nášmu mládežníckemu tímu v Prešove nie je ani politika ľahostajná, zapojili sme sa do projektu Za jedno lano – aj mladí môžu meniť politiku. Projekt “Za jedno lano” je zameraný na zvýšenie záujmu mládeže o aktívnu účasť v tvorbe miestnych, regionálnych aj Európskych politík voči mládeži a o posilnenie hlasu mladých ľudí v týchto procesoch. Cieľom projektu bola snaha poskytnúť mladým ľuďom možnosti na vyjadrenie sa, a najmä ukázať, že ich názory budú vypočuté a seriózne zvážené resp. akceptované. Spolupracovali sme s občianskym združením Ďakujem- ,,Paľikerav“ a absolvovali sme tri školenia/teambuildingy, kde sme rozoberali problémy a nedostatky a  možnosti ako ich prípadné vyriešiť.

Dňa 15.10.2015 sme sa stretli s „dôležitými dospelými“, kde sme im podali naše návrhy, ktoré sa týkali športu v našom meste, nedostatku kultúrnych podujatí , neinformovanosti, pozície dobrovoľníctva a nakoniec, aj miesto pre mládež v meste Prešov – klubovňu. Tohto stretnutia sa zúčastnilo 13 zástupcov mestského úradu a poslancov Mestského zastupiteľstva. Naše návrhy sme im predniesli a sme veľmi radi, že sa im niektoré zapáčili a navrhli nám možnú spoluprácu na ich vyriešenie.

pozriFoto

Autor: Simona Gabáková

    Komentáre

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.