,,Včera, dnes a zajtra…?“ 20 rokov po ,,nežnej“

Už štvrtý ročník konferencie Stredoškolský parlament na pomoc regiónu s podnázvom ,,Včera, dnes a zajtra…?“ 20 rokov po ,,nežnej“ … 1989 – 2009 organizovala Rada mládeže Prešovského kraja a Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva v Prešove. Stretnutie, ktoré bolo určené členom žiackych školských rád stredných škôl z Prešovského kraja sa konalo pod záštitou Odboru školstva Prešovského samosprávneho kraja a Metodicko-pedagogického centra v Prešove dňa 13. novembra 2009.

Konferencie sa zúčastnilo viac ako polovica žiackych školských rád (ŽŠR) stredných škôl z celého Prešovského samosprávneho kraja (PSK) spolu so svojimi koordinátormi. Členovia ŽŠR sa počas konferencie podelili s účastníkmi o príklady z činnosti a fungovania ich ŽŠR a taktiež prebiehali aj workshopy ktoré boli zamerané na založenie Stredoškolského parlamentu PSK (SP PSK). Účastníci boli rozdelení do štyroch pracovných skupín kde pracovali na víziách, krátkodobých a dlhodobých cieľoch SP PSK a rozoberali aktívne občianstvo. Koordinátori boli v pracovnej skupine kde sa venovali ďalšiemu vzdelávaniu ako dobre riadiť ŽŠR.

dsc066892
Cieľom konferencie bolo založenie a vyhlásenie o vzniku Stredoškolského parlamentu PSK ako zosieťovanie jednotlivých ŽŠR na území kraja a tým vytvorenie jedného celku. Priamo na konferencii si účastníci z kandidujúcich členov zvolili sedem členné predsedníctvo SP PSK a predsedom sa stal člen Mládežníckeho parlamentu Prešova ( MP2) Michal Adam. SP PSK je ten najvyšší orgán žiackej samosprávy, ktorým by sme naše záujmy chceli presadzovať priamo na tom najvyššom mieste a to na mieste samosprávy Prešovského kraja. Novozvolený predseda na margo presadzovania záujmov na úrovni kraja povedal : ,, Len my mladí vieme, čo je pre nás najlepšie “.
Mnohí mladí účastníci konferencie hodnotili atmosféru veľmi pozitívne, keďže nemali možnosť zažiť 17. november 1989 tak aspoň takým spôsobom sme im atmosféru nežnej revolúcie s pred 20 rokov mohli priblížiť.

Autor: Patrik Jurčišin

Komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.