Noc s Andersenom

Ako členovia Mládežníckeho parlamentu Prešova a zároveň zaneprázdnení študenti si často želáme, aby sme sa mohli aspoň na chvíľu vrátiť do detských čias.

Preto šiesti z nás s radosťou prijali ponuku knižnice P.O. Hviezdoslava pri participácii na akcii Noc s Andersenom v knižnici Slniečko, ktorá sa niesla v cirkusovej tematike. Navlečení do kostýmov klaunov a artistov sme sa chvíľu možno cítili zvláštne, no pri pohľade na žiariace oči detí všetky pochybnosti padli. Čoskoro na to sme padli aj my – pod ich váhou, keďže deti šantili do neskorých nočných hodín, behali z jedného rozprávkového stanovišťa na druhé a odhaľovali farebný cirkusový svet. Nechýbala ohňová šou, pravé cirkusové hot-dogy, či rozprávka na dobrú noc. Vďaka organizátorov, detí a rodičov, ktoré si svoje ratolesti vyzdvihli ráno bola tou najkrajšou odmenou, ktorú si z takýchto akcií ako dobrovoľníci môžeme odniesť. Preto sa vidíme opäť o rok!

Foto: Knižnica P. O. Hviezdoslava, Prešov

Autor: Michal Pigula

    Komentáre

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.