Mládežnícky parlament na turné !

Niekoľko členov MP2 sa minulý týždeň zúčastnilo podujatia s názvom Európske dobrovoľnícke turné 2011, ktoré sa konalo v Bratislave v priestoroch Ministerstva kultúry SR.

Každý deň mali priestor na to, aby prezentovali túto mládežnícku skupinu spolu s jej aktivitami, či už je to spolupráca s MsÚ ako na dňoch mesta Prešov alebo samostatné akcie ako napríklad tohtoročný Maškarný ples, ktorý sa konal v PKO. Na podujatie sa prišiel pozrieť aj Minister kultúry Daniel Krajcer, ktorý MP2 svojou návštevou poctil začiatkom tohto roka na už spomínanom maškárnom plese .Okrem toho tam členovia MP2 pomáhali aj ako dobrovoľníci pri priebehu celého tohto podujatia. V priebehu celého týždňa sa tam vystriedalo množstvo organizácií z celého Slovenska. V priestoroch ministerstva prebiehali rôzne diskusie, workshopy, hry, prednášky, či súkromné rozhovory, kde sa dalo získať mnoho užitočných informácií. Mladí z MP2 nadviazali kontakty s inými organizáciami či inštitúciami a veria, že to do budúcna efektívne využijú pre vytvorenie následnej spolupráce. Dostali možnosť spolupodieľať sa na budúcom roku, ktorý je definovaný ako Európsky rok aktívneho starnutia a solidarity medzi generáciami 2012 a tým sa otvárajú dvere pre mnohé ďalšie aktivity. Poďme do toho!

turne

Autor: Karina Smalcová

Komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.