Hrrrrr na hračky pokračuje

Už druhý krát sa v Prešove uskutoční nevšedné podujatie, ktoré má svoje čaro a originalitu v posolstve – bezoprostrednej pomoci.
Oto Rajnič, jeden z podporovateľov myšlienky hovorí: „Minulý rok sme na portáli pis.sk prezentovali myšlienku pomoci deťom z rodín, ktoré sa nachádzajú v zložitých životných situáciách. Tri plné vrecia hračiek vyvolali úsmevy a radosť na tvárach veľmi veľa detí z takýchto rodín. To nás presvedčilo o tom, že podujatie sa musí opakovať.“
Tento rok, pred blížiacim sa dňom sv. Mikuláša je možné podporiť podujatie a darovať najmilšie hračky deťom, ktoré z nich budú mať minimálne takú radosť ako sme z týchto hračiek mali my.

Každý kto sa rozhodne podporiť túto myšlienku, môže obľúbenú hračku zaniesť do Mestského informačného centra, alebo po vybraných stredných školách, kde nám s akciou výrazne pomáha Mládežnícky parlament Prešova (MP2). Jeho hovorkyňa Lenka Gajovská tvrdí, že „Mládežnícky parlament sa chce podieľať na každej zmysluplnej akcii. Tá je presne taká. Pomáhať iným musí byť samozrejmosťou. Preto verím, že sa do akcie zapoja aj stredné školy, v ktorých vytvárame možnosť darovať hračky.“
Všetky vyzbierané hračky poputujú do rúk tým najdôležitejším, pretože prekvapenia, ktoré so sebou prináša deň sv. Mikuláša patria predovšetkým deťom. Za organizátorov: Informačný portál pis.sk, Mesto Prešov, Mestské informačné centrum a Mládežnícky parlament Prešova vopred ďakujeme. Pomoc sa predsa nemeria rečami, ale skutkami.

Autor: Michal Kaliňák

Tlačový tajomník mesta Prešov.

    Komentáre

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.