Deň Európy 2011

Členské štáty Európskej únie už viac ako 25 rokov oslavujú Deň Európy, ktorý Európska komisia stanovila na termín 9. mája. Oslavy sa konajú na počesť deklarácie Roberta Schumana z 9. mája 1950, ktorá je považovaná za zárodok modernej európskej integrácie.

Tento rok sú oslavy Dňa Európy spojené i s témou Európskeho roka dobrovoľníctva, za ktorý vyhlásila Európska komisia rok 2011.Do osláv sa zapojí päť slovenským miest, v ktorých sa zastaví putovné turné s názvom Deň Európy 2011 – Európske dobrovoľnícke turné:

16.05. Košice
17.05. Prešov
18.05. Žilina
19.05. Nitra
20.05. Komárno

DE_banner_150x120

Na hlavných námestiach bude v čase od 10.00 – 18.00 hod. pre návštevníkov pripravený informačno – animačný program o aktivitách Európskej únie, o dobrovoľníckych činnostiach, ktoré prídu predstaviť lokálne i najväčšie dobrovoľnícke organizácie na Slovensku.

Srdečne pozývame všetkých obyvateľov, pre ktorých bude pripravený sprievodný program, rôzne vedomostne súťaže o ceny a hry pre deti.

Podujatie pripravujú Zastúpenie Európskej komisie v SR, Informačná kancelária Európskeho parlamentu, IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže a Národná agentúra Mládež v akcii. Záštitu nad podujatiami prevzali primátori všetkých miest, v ktorých sa bude putovné turné Deň Európy 2011 – Európske dobrovoľnícke turné realizovať.

Autor: Lucia Ivicová

Komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.