Ako to vidia mladí?

Mládežnícky parlament Prešova – MP2 realizuje v týchto dňoch výskum medzi prešovskými stredoškolákmi. Chce zistiť názory mladých ľudí na viaceré spoločenské témy.

„V priebehu týždňa budeme medzi svojimi rovesníkmi zisťovať ako a kde trávia voľný čas, aký vzťah majú k správe vecí verejných, alebo či chcú študovať na vysokej škole. Tiež sa budeme pýtať, či by volili ak by im to bolo dovolené,“ približuje niektoré anketové otázky podpredseda MP2 Marek Plavčan. Zároveň ubezpečuje, že samotnými výsledkami výskumu sa budú ďalej zaoberať. „Nechceme len priradiť percentá k odpovediam. S politológmi a sociológmi vytvoríme spoločenské diskusie k postojom mladej generácie,“ dodala predsedníčka organizácie Lucia Kažimírová.

Reprezentatívnosť výskumu garantuje vzorka 550 respondentov. Náhodný výber respondentov bude prebiehať v priestoroch stredných škôl na území mesta Prešov. Anketový lístok tvorí 12 otázok, ku ktorým bude spracovaná záverečná správa. K výsledkom výskumu sa budú organizovať otvorené spoločenské diskusie. Koordinátorom výskum „Ako to vidia mladí Prešovčania?“ je politológ PhDr. Michal Kaliňák z Inštitútu politológie FF PU v Prešove. Podľa jeho slov „Mládežnícka politika je veľmi dynamická. Už dávno sa netýka len školských tém. Stredoškoláci častokrát diskutujú o odvážnych témach miestnej aj vysokej politiky. Bude preto zaujímavé pozrieť sa na vybrané spoločenské témy ich objektívom a sledovať presadzovanie tínedžerských názorov.“

Autor: Lenka Gajovská

Hovorkyňa MP²

    Komentáre

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.