..zakročili sme proti vandalizmu

Členovia mládežníckeho parlamentu Prešova MP2 si povedali „A dosť!“ Rozhodli lavickasa svojským a mimoriadne kreatívnym spôsobom upozorniť svojich rovesníkov na to, že aj taká obyčajná mestská lavička sa delí na sedaciu časť a opierkovú časť a práve tá druhá na sadanie neslúži.

Vedúci oddelenia verejnoprospešných činností potvrdil, že na území Prešova je tento problém: „Najmä mladí ľudia zvyknú sadať na opierky lavičiek a tie sa následne pod váhou, na ktorú nie sú stavané, devastujú.“ Mesto pritom registruje niekoľko desiatok poškodených lavičiek. Mládežnícky parlament Prešova, fungujúci pod značkou MP2 prišiel s kreatívnym nápadom, ako na tento problém poukázať a vstúpiť svojej generácii do svedomia.

Na vybrané sídliskové lavičky nastriekali cez šablónu nápis „Doma by ti nenapadlo sadať si na operadlo“. „Úlohou mládežníckeho parlamentu nie je len reprezentovať, či presadzovať záujmy mladých ľudí žijúcich, alebo študujúcich na území mesta, ale občas ich aj upozorniť na ich povinnosti, alebo minimálne aspoň na slušné spôsoby“, upresnila zámer akcie predsedníčka MP2 Lucia Kažimírová. Spokojná s účasťou a iniciatívou svojich kolegov bola aj hovorkyňa MP2 Veronika Zreláková: „Mladí rozumejú nášmu jazyku. Chceli sme poukázať na určitý problém a vzbudiť v nich ak nie výčitku, tak aspoň uvažovanie nad tým, či je to správne alebo nie. Všetci dobre vieme, že agresia vyvoláva len ďalšiu zbytočnú agresiu.“lavicka 2

Po technickej stránke to nebol problém, keďže priamo medzi členmi majú aj profesionálneho sprejera. Iniciatívna mládež potešila aj primátora mesta Pavla Hagyariho: „Sme pyšní na mladú generáciu, ktorá prichádza s nápadmi, ako chrániť náš majetok. Pretože aj oni sú súčasťou tohto mesta.“
Členovia MP2 si už vytipovali aj zopár poškodených lavičiek na ďalšom sídlisku, na ktoré chcú upozorniť verejnosť.

Autor: Iveta Adamová

Hovorkyňa primátora mesta.

Komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.