Mladí nemajú len lepiť plagáty

V týchto dňoch sa prešovskí stredoškoláci pustili do odvážneho projektu. V pozícii novinárov kladú nepríjemné otázky a hľadajú jasné odpovede. Tu však nejde len o zvedavosť, ale aj o informácie a ich ďalšie využitie.

S mladosťou sa spája veľmi veľa prívlastkov. Na počkanie ich dokážeme vymenovať hneď niekoľko. Ten, ktorý sa však zaslúži byť „top“ je odvaha. Pred devätnástimi rokmi nechýbala mladým ľuďom a teraz sa pýšime životom v mladej a dynamickej demokracii. Odvaha pýtať sa a hľadať odpovede je počas Týždňa zvedavých otázok dôkazom, že ani teraz mladým ľuďom nechýba guráž.

Mládežnícky parlament Prešova má vo svojej krátkej histórii obrovský kus perfektných projektov a ambicióznych zámerov. Postupne dokazujú, že mladí nie sú len na lepenie plagátov. Chcú a vedia omnoho viac. Vďaka odvahe meniť veci im to jednoducho ide. To by mal byť odkaz mladej generácie 19. výročiu Nežnej revolúcie.

Autor: Mišo Kaliňák

Komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.