Mládežnícky parlament prichádza s Infoservisom pre brigádnikov

Mládežnícky parlament Prešova (MP2) na svojej web stránke vytvoril zaujímavý inforservis. Jeho návštevníci sa dozvedia všetky dôležité informácie potrebné pre letné brigády.

Prázdninové brigády tradične patria k zaujímavým spôsobom trávenia letných prázdnin. „Mnohé debaty mladých ľudí sa točia okolo brigád. Je to predsa šanca zmysluplne tráviť letné prázdniny, naučiť sa niečo a tiež si zarobiť,“ hovorí podpredseda Mládežníckeho parlamentu Prešova Marek Plavčan.

Podľa jeho slov je preto vytvorenie Infoservisu pre brigádnikov spôsob ako informovať tínedžerov o šanciach, právach aj povinnostiach. „Na stránke sú dostupné informácie o tom kde hľadať brigádu, čo na to treba splniť, ako sa na brigádnikov pozerajú zákony. V špeciálnej rubrike nechýba ani formulár Dohoda o brigádnickej práci študentov a ďalšie informácie,“ uzavrel M. Plavčan. Podľa politológa PhDr. Michal Kaliňáka je táto iniciatíva prospešnou aktivitou, akou sa dokáže mládežnícka organizácia ako značka približovať tým, ktorých chce osloviť. „O prešovskom mládežníckom parlamente majú možnosť ľudia počuť už dlhšiu dobu. Na rozdiel od iných mládežníckych organizácií sa táto neuzavrela k svojim členom, ale práve naopak. Neustále prichádza s nápadmi, ktoré sa týkajú širokej skupiny stredoškolskej mládeže,“ konštatoval politológ Kaliňák.

Mládežnícky parlament Prešova v súvislosti so spustením tohto infoservisu zdôrazňuje, že v „talóne“ má pripravené ďalšie, rovnako atraktívne aktivity.

Autor: Martin Burgr

Hovorca Mládežníckeho parlamentu Prešova

    Komentáre

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.