Komisári EHMK v Medzigeneračnom trolejbuse

Päť členov Mládežníckeho parlamentu Prešova sa v pondelok, 18.8.2008 stretlo so zástupcami medzinárodnej hodnotiacej komisie pre súťaž Európske hlavné mesto kultúry 2013. Na konečnej zastávke MHD pri Solivare im predstavili „Medzigeneračný trolejbus“ ako výsledok projektu podporeného Komunitnou nadáciou Prešov. Interiér trolejbusu je v týchto dňoch vyzdobený ilustráciami s hudobným motívom.

Jeho úlohou je zaujať rovnako staršiu, ako aj mladšiu generáciu, preto na strope nájdete obrázky s motívom vážnej, folklórnej či jazzovej hudby, ako aj vyobrazenia metalových a punkových kapiel. Komisári si okrem nášho trolejbusu počas svojho trojhodinového programu prezreli napr. aj historické jadro mesta či Carrafovu väznicu. PR manažérka projektu Mgr. Anna Podlesná zástupcom komisie pripomenula, že aj MP2 je jednou z organizácií, ktoré podporili kandidatúru mesta oficiálne, prostredníctvom Deklarácie o podpore. Spoločne nášmu mestu držíme palce a veríme, že sa Prešovu podarí presadiť popri zvyšných kandidátoch na titul Európske hlavné mesto kultúry 2013, Košiciach, Martine a Nitre.

dsc_01731

Autor: Marek Plavčan

Komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.