Aktivizácia mládeže k účasti na komunálnych voľbách

Rada mládeže Prešovského kraja v spolupráci s Mládežníckym parlamentom Prešova spustila informačno-aktivizačnú kampaň „Samo sa to o5 nespraví!“. Cieľom kampane je motivovať mladých ľudí k účasti na komunálnych voľbách 2010 v rámci mesta Prešov a poskytnúť im informácie o miestnej samospráve. Cieľovou skupinou kampane sú prvovoliči od 18 do 21 rokov a druhou skupinou sú nevoliči vo veku 15-17 rokov.

Zámerom projektu je tiež otvoriť verejnú diskusiu na tému zníženia vekovej hranice možnej účasti na voľbách na Slovensku od 17-tich rokov veku a možnosť voľby elektronickou formou. Preto jednou z hlavných aktivít kampane sú aj simulované komunálne internetové voľby, na ktorých sa môžu zúčastniť mladí ľudia, ktorí nedosiahli plnoletosť a nemajú volebné právo a pochádzajú z Prešova.

V rámci spomínaného projektu prebehne aj niekoľko ďalších aktivít. Jednou z nich je prieskum, ktorého cieľom bude získať informácie o úrovni poznatkov prešovskej mládeže v oblasti fungovania miestnej samosprávy, či diskusné workshopy na stredných školách pre prvovoličov.

V utorok 23. novembra 2010 o 16.00 hod. v reštaurácii Spirit, Čapajevova 3 sa uskutoční diskusné fórun s kandidátmi na post primátora mesta Prešov pod názvom „Tolkšou bez kravát“.

Okruhy tém diskusného fóra:

  • Tvorba a realizácia mládežníckej politiky v meste Prešov na roky 2011 – 2014
  • Podpora prešovskej mládeže zo strany miestnej samosprávy
  • Zastúpenie mládeže v Komisiách pri Mestskom zastupiteľstve v Prešove
  • Mladí ľudia a sociálna oblasť (zamestnanosť, bývanie, podpora mladých rodín…)

V rámci tohto stretnutia dostanú zaregistrovaní kandidáti na primátora mesta Prešov rovnaký priestor na prezentáciu svojho volebného programu vo vzťahu k mladým ľuďom žijúcim v Prešove.

Jednou z prioritných úloh daného projektu je zvýšiť aktívne občianstvo a podporiť spoluúčasť mladých ľudí na živote mesta Prešov. Projekt sa realizuje vďaka finančnej podpore Nadácie Intenda.

Autor: Mgr. Ľuboš Marcinek

Koordinátor projektu.

Komentáre

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.