MP² participoval na projekte „Priateľské kraje v zjednotenej Európe“
V dňoch 14 – 19. septembra 2008 sa členovia MP² (Patrik Jurčišin, Jozef Labanc, Štefan Mikluš, Miroslava Čechová, Miroslava Halická a Patrícia Štecová) zúčastnili v Mysleniciach pri Krakove medzinárodného stretnutia mládežníckych lídrov pod názvom „Priateľské kraje v zjednotenej Európe“.
Na tomto stretnutí sa stretli mládežníci z Nemecka, Ukrajiny, Slovenska a Poľska. Nemecko bolo zastúpené spolkovou krajinou Thúringen, Ukrajina oblasťou Lviv, Slovensko Prešovským a Žilinským samosprávnym krajom a hosťujúce Poľsko Malopoľským vojvodstvo.
Odbor školstva Prešovského samosprávneho kraja (PSK) vybral na toto medzinárodné stretnutie študentov zo šiestich stredných škôl, ktorí sa zapájajú do mládežníckych aktivít v školách v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK. Ako koordinátori prešovskej skupiny sa tohto podujatia zúčastnili Mgr. Marianna Fedorková zo Strednej odbornej školy dopravnej v Prešove a Mgr. Ján Mikula z Rady mládeže Prešovského kraja.
Počas piatich dní trvania tohto stretnutia účastníci absolvovali prehliadku historického mesta Krakov a hradu Wawel, návštevu Maršalského úradu, galérií, múzeí, ale aj Poľskej televízie (TVP) so sídlom v Krakove, kde mohli vidieť ako sa pripravujú mládežnícke programy do vysielania. Súčasťou pobytu bola aj exkurzia mesta Novy Sancz a soľnej bane Wieliczka, neďaleko Krakova, v hĺbke 135 m pod zemským povrchom.
Účastníci z PSK: Mária Oravcová, Štefan Mikluš, Lenka Drobňáková, Patrik Jurčišin, Ivan Kocvár, Jozef Labanc, Miroslava Čechová, Miroslava Halická, Ján Mikula, Patrícia Štecová a Marianna Fedorková.
Cieľom tohto medzinárodného stretnutia mládežníckych lídrov bola predovšetkým vzájomná integrácia a lámanie predsudkov, stereotypov a bariér medzi mladými ľuďmi zo štyroch susediacich krajín. Zámerom stretnutia bolo aj to, aby mládežníci prelomili bariéru jazyka a vedeli otvorene rozprávať o svojich názoroch s ľuďmi z iných krajín. Zároveň mali možnosť získať poznatky a informácie o iných krajoch a krajinách. Toto všetko malo napomôcť k tomu, aby mládežnícki lídri vedeli spolupracovať, nadväzovať priateľstvá aj za hranicami svojho kraja, či štátu. K vzájomnému spájaniu a zjednocovaniu im pomáhali rôzne diskusie, workshopy, súťaže, hry a prezentácie.
Každý zo zúčastnených krajov odprezentoval kúsok zo svojej tradičnej kultúry. Účastníci z PSK predstavili svoj kraj prezentáciou a ukážkou ľudového folklóru a spevu z regiónu Šariš.